Jakich słówek można nauczyć dziecko dzięki książeczkom po angielsku?

Poznawanie nowego słownictwa to pierwszy etap w nauce języka, zarówno ojczystego, jak i obcego. Jeśli jednak nie chcesz, by dziecko od najmłodszych lat kojarzyło naukę języka angielskiego z nudą i wkuwaniem na pamięć słów i regułek, od początku zastosuj podejście „nauka poprzez zabawę”. Boisz się, że nie masz dość pomysłów na zabawy językowe? Nie przejmuj się, na szczęście na rynku dostępne jest wiele pomocy naukowych takich jak książki dla dzieci w języku angielskim. Książeczki po angielsku dla dzieci pozwalają upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: uczą nowego słownictwa i zachęcają do czytania! Jakich słówek nauczysz dziecko dzięki książeczkom po angielsku?

Nazwy kolorów

Dzieci uwielbiają poznawać nowe kolory, bawić się w ich mieszanie i tworzenie nowych. Książka do nauki kolorów po angielsku powinna wykorzystać tę naturalną dziecięcą ciekawość. Taka jest książka My First Book of Colours z uroczą, żółciutką kaczuszką na okładce. Dzięki pomysłowym, przezroczystym okienkom ilustrującym kolory, podczas przeglądania barwy mieszają się ze sobą, tworząc nowe. Taka książeczka do nauki angielskiego dla dzieci to prawdziwa frajda dla najmłodszych! Zwłaszcza wtedy, gdy zabawie towarzyszy rodzic.

Litery alfabetu

Wkuwanie liter alfabetu nie jest tym, co maluchy lubią najbardziej! Książeczki do nauki alfabetu po angielsku pozwalają zamienić naukę w zabawę np. dzięki wykorzystaniu mocy skojarzeń. Tym, co zawsze dobrze się kojarzy, jest pyszne jedzenie. Do takiego wniosku doszli autorzy książki do nauki alfabetu po angielsku Now I Eat My ABC’s. Pierwsza litera nazwy jedzenia utworzona z jego kawałków (np. pokrojonego arbuza) ułatwia wytworzenie odpowiednich połączeń w świadomości dziecka. My Awesome ABC to kolejna ciekawa pozycja – połączenie książeczki edukacyjnej z puzzlami.

Nazwy zwierząt

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Zwłaszcza jeśli są one miękkie, puchate i można je pogłaskać. Wykorzystali to autorzy książki Touch and Lift Peek-A-Who, w której dziecko poznaje nazwy zwierząt i wydawanych przez nie odgłosów, a podczas przeglądania książeczki może pogłaskać mięciutkie futerko zwierzątek na zdjęciach. Inne popularne książeczki do nauki nazw zwierząt po angielsku to Peek A Boo Zoo (z zagadkami dotyczącymi przedstawionych zwierząt) i Playful Pets Woof (z możliwością odsłuchania dźwięków zwierząt).[ux_products ids=”565,124,29,146″]

Nazwy środków transportu

Książki po angielsku dla dzieci to także dobry sposób na naukę nazw środków transportu. First 100 Things That Go (z ilustracjami aż setki różnych środków transportu) w wersji standardowej i w wersji dotykowej czy Feel-and-Fit Tractors (z obszarami 3d do poznawania kształtów pojazdów) zainteresują każdego małego miłośnika pojazdów![ux_products ids=”18,471,137,145″]

Słowa związane z różnymi świętami

Boże Narodzenie, Halloween, Walentynki czy inne święta to okazja do poznawania nowego słownictwa. Co powiesz na to, by dać dziecku możliwość stylizacji brody świętego Mikołaja na okładce książki będącej zbiorem angielskich rymowanek? Do nauki słówek związanych z Halloween świetnie sprawdzi się z kolei Trick or Treat z latarką UV. W atmosferze dobrej zabawy dziecko pozna znacznie więcej słówek, niż wkuwając je na pamięć!

Similar Posts